A Magyar Foltvarró Céh XV. Országos és Nemzetközi kiállításán a pályamunkák mellett helyt kapott néhány különleges kiállítás is. Az egyik teremben 20 db óriási japán quiltet láthattunk. Egy egy munka kb. 2 x 2 méteres. A nagysága nemcsak a méreteikben rejlik, hanem abban az aprólékos kézimunkában is, amivel egy-egy quilt elkészült. Órákon keresztül lehetett nézegetni ezeket a munkákat. Hihetetlen aprólékos kidolgozottságuk mellett ámulatba ejtő a pontosság és a precizitás, ahogy ők dolgoznak. Minden részletében tökéletesek ezek a munkák. Messziről nézve éppúgy lenyűgözőek, mint néhány centiméteres “távolságból”.
Nézzük meg egy arc díszítését!
A következő quilt Junko Yazava munkája. A kép mellett a következő feliratot olvashattuk: “Különböző régi japán mintákat használtam fel. Mindegyik minta kiemelkedik a keretből, és játékos érzést kelt.” Neki még más munkájával is találkozhatunk a kiállításon.
Noriko Nozava munkája. Így készült a quilt: “Ez a quilt az összes élőlényről szól. A tarka rész kiemeléséhez fekete és fehér virágokat helyeztem el. a képen. A tízéle otthon festett anyag felhasználásával a napfény átláthatóságát fejeztem ki.A katedrális technika ezen változatához a ferde-pánt helyett vékony fekete filcet használtam.”
Reiko Naganuma munkája. A kép mellett a következő magyarázatot láthatjuk a cím helyett: “A nyári mezők anyagát különböző anyagból szőttem össze, majd agépi tűzéssel adtam a quiltnek textúrát.”
Személyes kedvencem. Annyira ámulatba ejtett ez a munka, hogy a készítőjét elfelejtettem megnézni.:(
Michiko Oobuchi: “A japán dob hangja olyan, mint a hanghullámok. Ezt ábráoltam az ismétlődő négyzetekkel.”
Az a mű igencsak részletgazda volt, ezért több fényképet is készítettem róla. Junko Yazava munkája. A kép mellett ez állt:Virágokat és hagyományos japán mintákat kombináltam össze. a Kép egy virág képeskönyvre emlékeztet.
Érdemes megnézni a részleteket közelről:
Ez egy hagyományos sasikó tűzésminta, applikációra átültetve.
És még több virág.
Nem, nem nyúltam hozzá! A képen a kisujjam látható. Tehát a virág részletei a kisujjam körménél is kisebb darabokból állt. Olyan gondosan felvarrva minden darab, hogy sehol nem látható a cérna….
A kiállítás 2015. augusztus 31-ig megtekinthető! Ezt az élményt nem szabad kihagyni!!
Frissítés:
Tradicionális japán anyagokról ittetve japán technikákról az alábbi blogbejegyzésekben olvashatsz még:
olvashatsz még az alábbi bejegyzésekben:
Az alábbi darabok készültek el japán stílusban:
Rátétmintás szemüvegtok. A teljes leírást megtalálod és szabásmintát az alábbi blogbejegyzésben: Patchwork szemüvegtok rátétmintával
Táska japán mintákkal. Egy igen csak méretes női pakolós táska. Amellett, hogy rengeteg minden belefér kényelmesen, foltos találkozó nem marad úgy el, hogy valaki ne szeretné lefényképezni! 🙂
A részletes varrási útmutatót, szabásmintát és videó-segítséget a Foltvarrás Szilvivel 2017. februári anyagában találsz hozzá.
Oldaltáska boro technikával. Ezt a táskát kezdőknek, az újrahasznosítás elkötelezettjeinek és a kézi varrás kedvelőinek ajánlom. Amolyan „felkapkodós ” oldaltáska. Egyszerű, de jól használható. A részletes varrási útmutatót, szabásmintát és videó-segítséget a Foltvarrás Szilvivel 2017. februári anyagában találsz hozzá vagy a webáruház szabásmintái között: Oldaltáska Boro technikával
A hozzá tartozó telefontartó elkészítését az alábbi blogbejegyzésben találod meg: Boro telefontok.
Az összes fenti minta letölthető változatát megkapod együtt, ha megvásárolod a Foltvarrás Szilvivel 2017. februári csomagját: