- néhány színes maradék anyag, de lehet akár egyszínű is,
- fekete hímzőfonálra a szemekhez, a szemöldökhöz és a száj vonalához,
- rózsaszín hímzőfonálra (vagy rózsaszín barkácsfilcre) a pofikához
- egy kis fehér filcre a fogakhoz
- rózsaszín well soft a fülekhez és a farkincához
- tömőanyag
Hímzés helyett használhatunk textilfilcet is, a nyuszi gyorsabban elkészíthető, ha az arc vonalait csak rajzolni kell! 🙂
A szabásminta letölthető INNEN. Első lépésként a kiválasztott pamutvászon csíkokat varrd össze. Bármiylen széles csíkokat használhatsz, ami neked kényelmesen varrható, vagy amilyen széles csíkokat találsz a maradékos dobozokban)! 🙂 Én 4 cm-es csíkokat használtam.
A két csíkos anyagot fordítsd össze gombostűvel és a nyuszi testének sablonját rajzold körbe. A sablon körül maradjon körben egy varrásráhagyásnyi hely!A vonal mentén varrd végig a mintát, de alul hagyj egy kis kifordítónyílást! Tehát ha géppel varrod, akkor előbb varrunk, utána vágunk!
Ha kézzel varrod össze, akkor kb. 7 milliméter széles varrásráhagyást érdemes hagyni a körvonal körül, és úgy kivágni a nyuszit. Ezután kell összevarrni a két darabot.
Fordítsd ki a nyuszit és tömd ki babatömő-anyaggal, vagy flízzel. Varrd össze a kifordítónyílást!
Felvarrjuk az arc részleteit. Az arcot a test összevarrása előtt is elkészíthetjük.
A füleket rajzold körbe az anyagra, a varrásszélességgel megnövelve (5-7 mm) vágd ki őket (4 db!)A fülek elejére felvarrjuk a fül belső részét. Erre puha anyag a legjobb, de nyugodtan használhatunk rózsaszín pamutvásznat is. A két fülrészt színével összefordítjuk, összevarrjuk és kivágjuk. Kifordítás után kicsi tömőanyagot teszünk bele és a fül belső része mentén letűzzük.
A füleket létraöltéssel utólag varrd fel a nyuszi testére.
Ne feledkezz meg a farkincáról se!
Jó munkát kívánok hozzá! 🙂
Szilvi