Nem kell hozzá sok anyag sem, érdemes átnézni a maradékos dobozt. A minta kilakításához csak rár darab 3 cm széles színes pamutvászon csík szükséges. A cikk-cakk minta kialakításához érdemes fehéret (vagy valami kontrasztos színt választani.)
A bejegyzés alján találsz két videót is, ahol részletesen megmutatom az elkészítését!
Szükséges anyagok:
- 8 darab 3 cm színes csík
- 2 darab 3 cm széles fehér csík
- 1 db 15 cm x 12 cm-es fehér/ mintás pamutvászon (a hímestojás belső része
- 2 db 15 cm x 12 cm-es színes pamutvászon (a hátsó cipzáras rész)
- 2 db 15 cm x 12 cm-es vékony flíz bélésnek
- 15 cm hosszú cipzár
- Tojás alakú sablon
A cikk cakk mintával érdemes kezdeni. Ehhez szükség lesz 4 darab 25 cm hosszú 3 cm széles színes (a képekn kék színű) anyagcsíkra, és 2 darab 25 cm fehér anyagcsíkra. Varrj össze két csíkos darabot a következő sorrendben: kék-fehér-kék
Használj 0,75 cm-es varrásszélességet!
Érdemes az anyagokat kb 3 cm-errel eltolva összevarrni (Lásd lentebb a képeken) Az egyik, a másiknak a tükörképe legyen, mert a szabás iránya is ellentétes lesz!
A varrásszélek vasalásánál az egyik mintánál a középső csík felé vasald le a széleket, a másiknál kifelé a szélső anyagok felé!
A csík szélét vágd egyenesre 45 fokos szögben! A vonalzó 45 fokos jelölését igazítsd az anyag alsó vonalához (lásd a képen)
Végj le 3 darab 3 cm széles csíkot.
A másik csíkos anyaggal is ugyanez a teendő, de figyelj rá, hogy itt tükörkép lesz a minta!
A 3-3 darabból össze tudod állítani a seminol mintát.
Ha ellenkező irányba vasaltad le a varrássszéleket, akkor könnyen össze tudod illeszteni a darabokat!
Minden illesztési pontot tűzz össze pontosan gombosűvel!
Varrd össze a párokat, majd a mintás sort is.
Igazítsd le a széleket. Ha Kicsit nagyobb kék részt hagysz (kb 1,5-2 cm-et) akkor a következő csík felvarrásánál nem kell figyelni a háromszögek csúcsára. 🙂
Tegyél mellé még két két csíkot. Az alsó részhez 3 darab 3 cm-es szükséges, vagy azutolsó legyen 4 cm széles, ahogy a képen is láthatod.
Rajzold körbe a sablont. A fent megadott méretek 0,75 cm-es varrászélességgel pont olyan széles cikk-cakk mintát adnak ki, ami a sablonnak megfelelő szélességű lesz!
Készítsd el a quilt szendvicset: Mintás előlap, bélés, fehér (vagy színes) vászon hátlap.
A színes anyagból vágj ki 2 darab tojás formát a sablon segítségével és hajtsd hosszában félbe színoldalával kifelé. A bélésből is vágj ki két fél tojás formát és tedd bele a félbehajtott anyag közzé. (a bélést érdemes egy picit kisebbre szabni, hogy a széleket ne vastagítsa feleslegesen!)
A hímes tojás mintának a rétegeit előre is kivághatod, sőt akkor a bélést itt is kisebbre tudod venni. Én előbb összetűztem egy varrással a három réteget a megrajzolt vonal mellett, és csak utána vágtam körbe. Érdemes még a cikk-cakk minta mentén tűzéssel is díszíteni, de nem kötelező. 🙂
A félbehajtott színes tojárokat is összevarrtam a széleken.
A fél tojás formát illeszd rá a cipzárra, úgy, hogy eltakarja azt. Egy varrással rögzítsd a cipzárt a hátoldalhoz. A fél tojás szélétől kb. 1 cm-re érdemes összevarrni.
Ugyanígy a másik fél tojásformát is rögzítsd a cipzárhoz.
A tetejére készíts egy vékony kis akasztót. (Az egyik zöld 3 cm-es maradék csíkot hajtogattam össze).
A hímes tojás elejét és hátoldalát színével fordítsd össze és klipszekkel rögzítsd egymáshoz. A cipzárt nyisd ki, hogy majd könnyen ki tudd fordítani.
Varrd össze a két részt talpszélességben (0,7 cm) és végül cikk-cakk öltéssel is rögzítsd a széleket. Nem szükséges belső szegőpántot varrni rá, de úgy szebb lesz. Én kihagytam a videóban mutatom, hogy miért.
Fordítsd ki, és készen is van a hímes tojás alakú pénztárcád/(kulcs) tartód! 🙂 A bejegyzés alján találsz két vieót is, ahol részletesen megmutatom az elkészítését!
Jó munkát kívánok hozzá!
Szilvi

Ha nem szeretnél lemaradni az újdonságokról iratkozz fel a Hírlevelemre!